Harmonogram i cennik kursów PJM


Z perspektywy patrzącego: dłonie prowadzącego kurs migający znak \"Trochę\", w tle rozmyci pozostali trzej uczestnicy kursu powtarzają znak.

Uwaga: z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 kursy PJM prowadzimy w trybie on-line do odwołania. 


Przedstawiamy na niniejszej stronie aktualizowany na bieżąco harmonogram kursów PJM
prowadzone w naszej siedzibie, na ul. Białostockiej 4, na I piętrze. 

Jak się zapisać na kurs? Wybierz interesujący Cię poziom kursów (A1, A2, B1 lub B2) klikając na tytuł lub grafikę - na każdej podstronie znajduje się formularz zgłoszeniowy on-line wraz z instrukcją.

Co w przypadku, gdy się starasz o dofinansowanie do kursu? Minimum 2 miesiące przed rozpoczęciem kursu należy złożyć lub wysłać wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i jednocześnie wysłać zgłoszenie przez naszą stronę w celu zapisania się na wybrany kurs. W przypadku nieotrzymania dofinansowania istnieje możliwość odstąpienia od uczestnictwa w kursie nie ponosząc żadnych kosztów. Szczegóły na temat dofinansowania znajdują się TUTAJ.

UWAGA: Chcesz przeszkolić swoich pracowników? Skontaktuj się z nami - organizujemy również kursy zamknięte  w naszej siedzibie lub we wskazanym miejscu!

Poziom podstawowy (elementarny), dla uczestników dopiero rozpoczynających naukę PJM.

 

Po poziomie A1 opanujecie między innymi:

  • gramatykę PJM,
  • słownictwo - ok. 450 znaków,
  • zasady używania klasyfikatorów
  • alfabet, liczebniki i  liczebniki inkorporowane 

Jest przeznaczony dla osób, które ukończyły kurs na poziomie A1.

 

Na kursie o poziomie A2 utrwalicie nie tylko wiedzę nabytą podczas kursu A1, ale także dodatkowo opanujecie dodatkowo ok. 550 znaków ideograficznych, poznacie kolejne zasady gramatyki PJM i nauczycie się tłumaczenia krótkich tekstów. Kliknij na obrazek, aby zobaczyć szczegóły!

Kurs polskiego języka migowego na poziomie B1 utrwala wiedzę nabytą na poziomie A1 i A2, jednocześnie umożliwia poznanie jeszcze większego zestawu znaków PJM, uczy płynnej konwersacji z osobą głuchą i tłumaczenia na PJM. 

W przypadku pytań/chęci organizacji dodatkowych kursów na zlecenie prosimy o kontakt:

  • e-mail: mmatuszkiewicz@pzg.warszawa.pl, 
  • telefonicznie: 882 088 890,  22 619 92 95.
Niebiesko-czarny motyl odlatujący w prawą stronę.