Jak działa Tłumacz on-line języka migowego?


Głównym zadaniem Tłumacza on-line języka migowego jest zapewnienie możliwości swobodnego porozumiewania się z osobą Głuchą. Oferujemy Państwu stały kontakt w wyznaczonych godzinach z naszymi wykwalifikowanymi tłumaczami języka migowego w dwóch językach: Polski Język Migowy (PJM) oraz System Językowo-Migowy (SJM). Każdy nasz tłumacz posługuje się biegle PJM i SJM.

Jak wygląda usługa Tłumacza on-line języka migowego w krokach?

 

  1. Niesłyszący interesant wchodzi do Instytucji, Punktu Obsługi Klienta bądź do Urzędu.
  2. Już przy wejściu widzi graficzną informację o dostępnej usłudze Tłumacza on-line.
  3. Znak ten go nakierowuje do konkretnego miejsca, gdzie jest stanowisko Tłumacza on-line (nie musi to być oddzielne pomieszczenie ani wydzielone stanowisko, choć jest to zalecane dla wyższego komfortu niesłyszącego interesanta).
  4. Pracownik loguje się na platformę Tłumacza on-line, po czym łączy się z dostępnym, certyfikowanym tłumaczem języka migowego.
  5. Tłumacz języka migowego dokonuje profesjonalnego tłumaczenia, dzięki czemu pracownik i niesłyszący interesant sprawnie się komunikują.

 

Aby stworzyć stanowisko Tłumacza on-line, wystarczy tylko komputer zaopatrzony w kamerkę, łącze internetowe o odpowiednich parametrach i słuchawki z mikrofonem.