Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki

Mini kampanie społeczne – „Przemoc”, „HEJTowi mówmy STOP!”, „Ustawa RODO”


„Przemoc”

Czy przemoc to tylko bicie? Kiedy występuje przemoc? Jakie są rodzaje przemocy? Tego się dowiecie z filmiku zrealizowanego przez uczestników Koła Teatralnego „Cisza na Scenie”, która dołożyła starań aby wykorzystać swoje umiejętności aktorskie i odegrać kilka scen zawierające elementy przemocy.

Co zrobić, gdy w rodzinie występuje przemoc? W sytuacjach niebezpiecznych należy wezwać policję, która Ci pomoże. Natomiast w innych przypadkach warto się skontaktować z Niebieską Linią. Niebieska Linia oferuje BEZPŁATNĄ pomoc, m.in psychologa i prawnika.

UWAGA – Niebieska Linia jest dostepna także dla głuchych – w wyznaczonych dyżurach funkcjonuje tłumacz on-line: http://niebieskalinia.jns.pl/


„Nie daj się diabełkowi – HEJTowi mówmy STOP!”

Wielu z nas ma w sobie „diabełka”, który kusi do stosowania hejtu w Internecie – i łatwo można mu ulec, gdyż przez Internet dużo łatwiej jest obrażać innych, stosować przemoc słowną albo oczerniać kogoś niż w życiu realnym. Tym bardziej, że na vlogi często zespół Facebooka nie reaguje, gdyż nie ma możliwości zweryfikowania tego, co miga na nim osoba (w przeciwieństwie do komentarzy pisanych w języku polskim).

Powstała seria filmików „Nie daj się diabełkowi – HEJTowi mówmy STOP!” w wykonaniu Koła Teatralnego „Cisza na Scenie” przy PZG.

 


„Ustawa RODO – czym ono jest? Dlaczego dane wrażliwe należy chronić?”


Zajęcia w ramach projektu „Obywatel komunikujący się w języku migowym samodzielny w środowisku społecznym”

Dofinansowano przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON)