Nasze atuty


Z perspektywy patrzącego: dłonie prowadzącego kurs migający znak \"Trochę\", w tle rozmyci pozostali trzej uczestnicy kursu powtarzają znak.

Kursy PJM oferowane przez nas spełniają m.in wytyczne Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i Centrum Edukacji Języka Migowego, jednocześnie zostały też oparte na indywidualnych potrzebach uczestników. Staramy się zaoferować jak najwięcej za najniższą cenę, a cały zysk z kursów przeznaczamy na wsparcie potrzebujących Głuchych i innych niesłyszących.

NASZE DOŚWIADCZENIE

Mamy 70 lat doświadczenia w zrzeszaniu osób Głuchych i zapewnianiu im podstawowych potrzeb, szczególnie społeczno-kulturalnych. Nasze bogate doświadczenie przekłada się na poziom i jakość kursów, które prowadzimy już od ponad 20 lat! 

Dzięki znajomości potrzeb Głuchych a także wiedzy na temat różnic między światem słyszących a Głuchych, jesteśmy w stanie zaoferować najlepszy model kursów, który spełnia najwyższe standardy w nauczaniu PJM. 

NAJWYŻSZA SKUTECZNOŚĆ NAUKI

PJM jest językiem wizualno-przestrzennym, który wymaga nieco odmiennego schematu nauczania, niż w przypadku języka fonicznego. Program i sposób prowadzenia kursów został starannie zaplanowany i zbudowany tak, by osiągnąć możliwie jak najwyższą skuteczność opanowania PJM, opierając się na licznych badaniach. Stosowane przez nas zasady są standardem w prowadzeniu warsztatów czy kursów naturalnych języków migowych w zachodnich krajach. Odpowiedni model kształcenia w połączeniu z doświadczonymi lektorami będącymi natywnymi użytkownikami PJM daje bardzo wysoką skuteczność opanowania tego pięknego języka.

JASNA I ZROZUMIAŁA GRAMATYKA PJM

W jakiej kolejności używamy czasowników, przymiotników, rzeczowników w zdaniu? Kiedy używamy mimiki w PJM?  Jak zbudować zdanie, by nie wyszła z niego "papka słowna"?

Tak, dobrze zrozumieliście - PJM ma inną gramatykę niż foniczny język polski. Dla wielu początkujących migających jest to udręką - ale nie u nas! Dzięki odpowiedniemu modelowi kursu i ćwiczeniom pod czujnym okiem lektora gramatyka stanie się łatwa i prosta. Stosujemy zasadę łatwego do zrozumienia wyjaśniania zasad gramatyki, gdyż wiemy, że jest to niezbędne do odczuwania satysfakcji ze swojej nauki.

KLAROWNY I PROSTY SCHEMAT 

Stawiamy nacisk na to, by każda zasada, reguła oraz porcje znaków PJM były dawkowane stopniowo, w odpowiedniej kolejności, w jasny i przejrzysty sposób. Dzięki temu PJM przestanie się wydawać skomplikowanym i trudnym językiem, a nauka stanie się czystą przyjemnością. W przeciwieństwie do większości instytucji i stowarzyszeń oferujących warsztaty i kursy PJM, u nas w materiałach szkoleniowych otrzymacie także wyjaśnione w/w wszelkie zasady stosowania PJM, reguły gramatyki, schematy budowania zdań, a nawet podstawy savoir-vivre w świecie Głuchych. To Wam ułatwi przypomnienie PJM po latach, bądź umożliwi pełne zrozumienie PJM pomimo nieobecności na którymś ze spotkań. 

NATYWNI LEKTORZY PJM

Stawiamy nacisk na to, by lektorami oferowanych przez nas kursów byli natywni użytkownicy polskiego języka migowego. Przeważnie prowadzącymi są osoby Głuche, które posługują się polskim językiem migowym od najwcześniejszych lat życia, i jednocześnie są na tyle komunikatywne, że uczestnicy nieznający języka migowego mogą im zadawać pytania, i otrzymywać na nie odpowiedzi. Dzięki temu mamy pewność, że nasze kursy spełnią wymogi CEJM-u, gdyż natywni lektorzy PJM nie tylko będą się starać Was nauczyć języka migowego, ale także "wciągnąć" Was w intrygujący świat Głuchych!

ELASTYCZNY GRAFIK

Planując harmonogram kursów PJM dokładamy starań, by spełnił on Wasze oczekiwania. Oferujemy zarówno weekendowe kursy, jak i w wybrane dni tygodnia. Kliknij, aby przejść do harmonogramu kursów.

DOBRA LOKALIZACJA

Prowadzimy kursy polskiego języka migowego w jednej z najlepiej skomunikowanej części Warszawy - na Pradze Północ, tuż przy Dworcu Wileńskim. Do II linii metra dzielą nas 3 minuty drogi pieszo.

POMOC POTRZEBUJĄCYM GŁUCHYM

Wybierając naszą ofertę masz nie tylko zapewnione kursy PJM spełniające wysokie standardy, ale także pewność, że zysk zostanie przeznaczony na pomoc potrzebujących Głuchych i osób z wadą słuchu, pomimo nie różniącej się (lub nieznacznie różniącej się) naszej ceny na rynku.  Jesteśmy jednymi z niewielu takich stowarzyszeń/instytucji, którego zysk jest przeznaczany na wsparcie grup wykluczonych z pewnych obszarów życia. Na co dokładnie przeznaczamy zysk? Kliknij, by przeczytać więcej.

W przypadku pytań/chęci organizacji dodatkowych kursów polskiego języka migowego na zlecenie prosimy o kontakt:

  • e-mail: kstachewicz@pzg.warszawa.pl, 
  • telefonicznie: 882 088 890,  22 619 92 95.
Niebiesko-czarny motyl odlatujący w prawą stronę.