Darowizna rzeczowa dla WTZ od Prezydenta Radomia


Warsztat Terapii Zajęciowej „Leśniczówka” w Radomiu otrzymał energooszczędny i nowoczesny sprzęt AGD  chłodziarko-zamrażarkę i blender od Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

W czwartek 14  marca 2019 r. w Centrum Organizacji Pozarządowych Prezydent Radomia przekazał organizacjom sprzęt AGD  ze środków pochodzących z nagrody zdobytej przez Radom w plebiscycie organizowanym przez firmę Energa  „Święć się z Energą”.

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele organizacji pozarządowych. Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki reprezentowały prezes Barbara Jędryszczak i członek Elżbieta Sitkiewicz.

Po raz trzeci z rzędu Radom zdobył tytuł „Mistrza Województwa” zwyciężając w regionalnym etapie konkursu na najpiękniejszą świąteczną iluminację. W całej Polsce Radom zajął ósme miejsce .

Prezydent Radosław Witkowski podziękował mieszkańcom Radomia, którzy  po raz kolejny zaangażowali się w akcję. To sukces, dzięki któremu organizacje  otrzymają sprzęt AGD i będą mogły jeszcze lepiej realizować swoje misje. Prezydent odebrał nagrodę i przekazał ją organizacjom pozarządowym.

Sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych ufundowany przez głównego sponsora plebiscytu, czyli firmę Energa SA trafił do sześciu radomskich organizacji pozarządowych prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej. Miedzy innymi otrzymał także nasz Warsztat Terapii Zajęciowej „Leśniczówka ” w Radomiu.

Na zakończenie były podziękowania od organizacji pozarządowych. Prezes PZG Oddziału Mazowieckiego Barbara Jędryszczak podziękowała  panu Prezydentowi i Urzędowi Miejskiemu za hojny dar dla  Warsztatu Terapii Zajęciowej, podlegającemu naszemu oddziałowi. Będzie  nieocenionym wsparciem w naszej pracy na terapii zajęciowej naszego ośrodka.

 

Kierownik WTZ Ewa Bernat razem z uczestniczką Rozalią Mosionek dziękując za hojny dar wręczyły  obraz  wykonany przez uczestników  warsztatu.