Nowa odsłona SO!COFFEE w Factory ANNOPOL Warszawa


Od niedawna w SO! COFFEE w Factory Annopol w Warszawie także osoby niepełnosprawne mogą poczuć się w pełni komfortowo. Oprócz odpowiedniego przeszkolenia obsługi w kawiarni zostały zastosowane liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Duże przestrzenie między stolikami, ułatwiają dostęp osobom na wózkach inwalidzkich. Wysokość i szerokość stolików została dopasowana do wózków, a piktogramy na witrynie szklanej oraz stołach sygnalizują miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Dostępne są uchwyty na kule dla osób starszych. Przy kasie została zamontowana pętla indukcyjna dla osób z aparatami słuchowymi czyli system wspomagania słuchu, który umożliwia osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczna (T), w którą wyposażony jest każdy aparat słuchowy. Ponadto w kawiarni osoby niesłyszące, starsze, mogą korzystać z przywoływaczy – za pomocą naciśnięcia odpowiedniego przycisku mogą poprosić obsługę do stolika. Kawiarnia stosuje również znikopis (tablica do pisania) przy kasie dla osób niemych, która umożliwia napisanie zamówienia. Nie zapomnieli również o misce dla psa przewodnika, która została umieszczona w widocznym dla każdego miejscu. Zapewniają, że na co dzień przede wszystkim obsługa będzie pełna empatii i zrozumienia potrzeb wszystkich Gości, także tych dotkniętych niepełnosprawnością. Udogodnienia dla niepełnosprawnych w kawiarni w Factory Annopol to nie jedyne zmiany. Kawiarnia przeszła prawdziwą metamorfozę i jest obecnie wizytówką sieci SO! COFFEE. Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu to ponad 100 m2 z czego część dla gości z 50 miejscami siedzącymi zajmuje ponad 80 m2. Kawiarnie to miejsca do rozmów i spotkań z ludźmi, które pozwalają się oderwać od codzienności. Dzięki podziałowi na różne strefy Goście mają możliwość spotkań towarzyskich przy kawie, wygodnej pracy z komputerem, prowadzenia spotkania businessowych w większym gronie, ale także na szybki zakup produktów na wynos lub spędzenia wolnej chwili w wyciszeniu. 

Do wyposażenia i wystroju wnętrza dodali meble tapicerowane z przewagą kanap i foteli. Zastosowali różnorodne faktury, naturalne, szlachetne ekologiczne materiały (korek, kamień, drewno, metal). Wnętrze dopełnia różnorodne, budujące nastrój oświetlenie (wiszące oraz kinkiety) oraz detale budujące przyjemne otoczenie (roślinność, lustra, donice, poduchy). Nowe wnętrze to wizytówka domowości w nowoczesnym wydaniu.